субота, 26 грудня 2015 р.

Цей день в історії
 
1825 - У Петербурзі відбулося повстання декабристівМетою змовників були скасування кріпацтва і скасування самодержавства. Слід зазначити, що за своїми цілями повстання значно відрізнялося від усіх інших змов епохи палацових переворотів.
 

1918 — було проголошено відновлення УНР і сформовано уряд держави — Раду Народних Міністрів УНР.
2004 — найбільш смертоносний землетрус у сучасній історії стався в Індійському океані, на північ від острова Сімеулує.



вівторок, 22 грудня 2015 р.

Цей день в історії

1882 — Помічник американського винахідника Томаса Едісона, Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво.

Дорогі друзі попереду НОВИЙ РІК і РІЗДВО ХРИСТОВЕ прикрашайте свої домівки, створюйте гарний передноворічний настрій.

1917 — У Харкові відбувся заколот проти Української Народної Республіки, встановлено більшовицьку владу і скликано III екстрений з'їзд рад Донецько-Криворізької Республіки
1917 — Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ. Очолив Генеральне секретарство Олександр Шульгін. З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.

1918 — У Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.
1941 — британський прем'єр-міністр Вінстон Черчілль прибув до Вашингтона для переговорів з президентом США Франкліном Рузвельтом щодо об'єднання англо-американських зусиль і вироблення спільної стратегії у війні проти Німеччини та Японії. Наслідком переговорів стало створення «Об’єднаних Націй»

1989 — Падіння Берлінської стіни - за згодою між керівниками Західної та Східної Німеччини вперше після зведення «берлінської стіни» Бранденбурзькі ворота були відкриті для вільного проходу через них громадян обох держав.

 

понеділок, 21 грудня 2015 р.

Цей день в історії
1596 — народився Петро Могила, святий; політичний, церковний і освітній діяч України. За походженням молдавський боярин. Архімандрит Києво-Печерського монастиря з 1627 року, Митрополит Київський, Галицький і всієї Русі з року 1633, екзарх Константинопольського патріарха.

          Відео-події в світі
Yutube. 24 канал

неділя, 20 грудня 2015 р.

20 грудня щорічно відзначається Міжнародний день солідарності людей. Це свято заснувала Генеральна Асамблея ООН в 2005 році, за її задумом він повинен нагадувати суспільству про важливість солідарності в реалізації всіх міжнародних домовленостей і програм.
У резолюції, згідно з якою був заснований Міжнародний день солідарності людей, зазначалося, що солідарність є однією з фундаментальних цінностей людства і саме вона повинна лежати в основі сучасних міжнародних відносин: тільки будучи солідарними, люди зможуть спільно трудитися над вирішенням глобальних проблем.
Цей день в історії


      1616 – у Києво-Печерській лаврі побачила світ перша датована книжка. 
  

     1803 – у Новому Орлеані завершена процедура Луїзіанської покупки – США придбали у Франції території, на яких зараз, окрім штату Луїзіана, розташовані також штати Арканзас, Міссурі, Айова, Оклахома, Канзас, Небраска, частково Міннесота, Нью-Мексико, Монтана, Вайомінг та Колорадо. Незадовго перед тим Франція купила ці землі в Іспанії. 
 1868 - У Львові засноване українське культурно-просвітницьке товариство «Просвіта».   2 вересня 1868 року Міністерство освіти дозволило заснувати Товариство «Просвіта». Цей дозвіл став підставою для скликання у Львові першого загального збору. Організація збору була доручена конституційному комітетові, який очолив професор Академічної ґімназії Анатоль Вахнянин. До комітету ввійшли також Корнило Сушкевич, Юліян Романчук, Олександер Огоновський, Олександр Борковський,Михайло Коссак, Омелян Партицький, Андрій Січинський та ін. Загальний збір був скликаний 20 грудня 1868 в залі Міської Стрільниці, що знаходився на вулиці Курковій (тепер вул. Лисенка). На збір прибуло 65 представників, лише один із них, отець Йосип Заячківський, не був мешканцем Львова.
Будівля Міської стрільниці у Львові, де 20 грудня 1868 засновано Товариство «Просвіта»

1971 – з метою надання допомоги особам, потерпілим унаслідок збройних конфліктів або стихійного лиха, була заснована міжнародна організація "Лікарі без кордонів" (лауреат Нобелівської премії миру 1999). 
1993 – рішенням Генеральної Асамблеї ООН було створено пост верховного комісара з прав людини.
.

понеділок, 7 грудня 2015 р.

Цей день в історії

1941 ІІ Світова війна: Японія силами 441 літака з шести авіаносців та ще 16 суден завдала несподіваного удару по базі американських ВМС Перл-Харбор на острові Оаху (Гаваї) з метою нейтралізувати Тихоокеанський флот США.
Було потоплено сім американських кораблів, суттєво пошкоджено – вісім, знищено 188 літаків США, пошкоджено 159. Американці втратили вбитими 2403 особи (з них понад тисячу – на борту підірваного лінкора «Аризона») і 1178 пораненими. Японці втратили тільки 29 літаків і п'ять дрібних субмарин (загалом 55 чоловік убитими).
Після такої тріумфальної атаки Японія захопила більшу частину Південно-Східної Азії.




1988 — Землетрус у Вірменії силою 6,9 бала зруйнував міста Спітак та Ленінакан. Загинуло близько 25 тисяч людей.



1991 На зустрічі президентів Білорусії, Росії та України ліквідовано СРСР.

субота, 5 грудня 2015 р.

Цей день в історії
1985 - святкування Міжнародного дня волонтерів, яке щорічно відбувається 5 грудня, було запропоновано Генеральною Асамблеєю ООН. Це свято організовується для пропаганди соціально-економічного розвитку.
Сьогодні людей, які мають право відзначати це свято, зазвичай називають волонтерами. Весь вільний час вони присвячують суспільним справам, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т.д.  
Мета проведення свята у цивілізованих країнах полягає в залученні до волонтерського руху якомога більшої кількість людей, які готові на безкоштовній основі допомагати іншим. Норми праці волонтерів прописані в пунктах Всесвітньої декларації волонтерів.


четвер, 3 грудня 2015 р.

Цей день в історії
У 1799 році в Росія та Туреччина підписали мирний договір, за якими Туреччина вступила до Антифранцузької коаліції.
У 1826 році в Чернігіві зазнало повстання декабристів під проводом Муравйова-Апостола і Бестужева-Рюміна.
У 1919 році Національна Рада ЗУНР ухвалила закон про об’єднання з УНР.

1992 — Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день Міжнародним днем інвалідів

середа, 2 грудня 2015 р.

Цей день в історії
1804 - Папа Римський Пій VII на церемонії в соборі Нотр-Дам проголосив Наполеона Бонапарта імператором Наполеоном I
Давід. "Коронація Наполеона"

1805 - в Аустерліцькій битві, яка одержала назву "Битви трьох імператорів", 73-тисячна армія Наполеона завдала розгромної поразки об'єднаній російсько-австрійській армії 
(86 тисяч). Командувачем останньої вважався Кутузов, але фактично він був відсторонений від ухвалення рішень імператором Александром I, який прийняв план австрійського генерала Вейротера, що не враховував маневру противника і не мав достатніх відомостей про обстановку. Союзники втратили трупами і пораненими 27 тисяч осіб, французи - близько 12 тисяч.
Франсуа Жерер. "Наполеон у битві під Аустерліцем"

1864 — у Петербурзі відбулася прем'єра першої української опери Семена Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".
«Запорожець за Дунаєм» Остап Вишні за С. Гулаком-Артемовським (1931 р.)

1954 - завершення "епохи маккартизму". У цей день Сенат США 67 голосами проти 22 засудив сенатора Джозефа Маккарті, який раніше очолював сенатську комісію з розслідування антиамериканської діяльності, за поведінку, що "суперечить традиціям Сенату". Маккарті, який розгорнув гучну істеричну кампанію полювання на комуністів, які нібито проникли в усі держустанови США, був підданий загальному остракізму і пішов у відставку.
                                     

вівторок, 1 грудня 2015 р.

Цей день в історії

          У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії. В даний час понад 41 мільйон чоловік живуть, будучи інфіковані ВІЛ / СНІДом. Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання в Європейському Союзі і країнах, що межують з ним, страждає молодь.