Марія Матіос, «Приватний щоденник. Майдан. Війна»Відома письменниця і народний депутат України Марія Матіос відійшла від звичної для неї художньої прози і в документальному стилі змалювала події в країні з 31 листопада 2013 до липня 2015 року. Автор стверджує, що в книзі немає жодного вигаданого імені чи сюжету, а тільки лише те, свідком або учасником чого воно була, − починаючи з участі в подіях на Майдані і закінчуючи поїздками в зону АТО з гастролями і гуманітарною допомогою.
Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідностіУ збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. Інтерв’ю були зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія».
Василь Шкляр, «Чорне сонце»Українських захисників вирішив увічнити і майстер гостросюжетних романів Василь Шкляр. Свій твір він присвятив бійцям добровольчого батальйону «Азов» (у його емблемі присутній символ «Чорне сонце»), з якими довгий час пробув на фронті. Головний персонаж «Чорного сонця» − реальний боєць «Азова» з бойовим позивним «Художник». Перебіг подій російсько-української війни показано очима хлопця, якого честь і совість змусили взяти в руки зброю.
Богдан Жолдак, «Укри» Кіноповість, або бойова проза, як її називає автор, розповідає про сучасну війну і сучасних героїв − учасників воєнних дій у АТО. Всі вони – «укри», таке прізвисько в 2014 році дали українцям сепаратисти на Донбасі. Для написання книги письменник багато спілкувався з бійцями АТО. Головна сила «укрів» − у гуморі.
Євген Положій, «Іловайськ»Книга складається з 16 новел − історій про солдатів, які пережили «Іловайський котел». В основі кожного оповідання − спогади бійця, що став учасником найжахливішої поразки української армії за всю війну на Донбасі. Автор намагався точно, наскільки це дозволяє жанр новели, передати історії солдатів, у більшості персонажів є прототипи. Українські військові чини, дії яких призвели до Іловайської трагедії, показані в книзі в дуже непривабливому вигляді.
Сергій Лойко, «Аеропорт»У книзі кореспондента і фотокора Los Angeles Times у Москві Сергія Лойка скрупульозно описуються п’ять останніх днів 240-денної оборони Донецького аеропорту, які автор провів із його захисниками. Письменник відтворив відчайдушні, а часом відверто безрозсудні операції безстрашних «кіборгів», їх побут і задушевні бесіди в очікуванні атаки.
"Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів"- досить цікавий виховний захід не лише для учнів, а й для вчителів. Переповнює відчуття гордості, що всі ми - козацького роду. Взагалі кожен виховний захід Ірини Вікторівни - це досить серйозно продуманий та підготовлений шедевр. Так тримати!
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиВиховний захід "Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів", дуже цікаво як в жартівливій формі розповідається про життя козаків
ВідповістиВидалити"Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів"- досить цікавий виховний захід не лише для учнів, а й для вчителів. Переповнює відчуття гордості, що всі ми - козацького роду. Взагалі кожен виховний захід Ірини Вікторівни - це досить серйозно продуманий та підготовлений шедевр. Так тримати!
ВідповістиВидалити