Краєзнавство


Моє село — моя душа
Моя маленька Батьківщина.
І тільки в ній живе народ
Чутливий, щирий, справедливий.
Село історієй багате
Чимало пережити довелось.
Тяжка подія тіло гартувала,
А віра в Бога— душу лікувала.
Коли не вдома я, далеко
Чекаю миті знов і знов,
Щоб повернутися на рідну землю
До тих людей, кого люблю.

День захисника України


На
 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.
Загальною ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом. Згідно з переказами та легендами саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по  своїх хуторах та зимівниках. А оскільки в ті часи основним календарем були церковні свята – то і маємо козацьке свято на Покрову. Напевне, ніхто не сперечатиметься, що козаки – досить цікаве «явище» в українській (і навіть світовій) історії. Скільки є різноманітних згадок про них, і не тільки українських. Однак поряд з їх мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить їх чимось більшим, ніж просто вояками.  

 Козацькі тренди. Аксесуари – http://vlasno.info/ /

  
У Запоріжжі, нижче Дніпровської ГЕС, розташувався найбільший на Дніпрі острів — Хортиця. Зараз це місце набуває все більшого значення для відродження української історії. За останні 15 років на острові з'явився історико-культурний центр, музей судноплавства, інтерактивний театр, а в острівних землях та водах продовжують знаходити скарби, як от тисячолітній меч, який знайшли тут всього декілька років тому. Тепер Хортиця є одним із найважливіших освітніх і культурних історичних центрів України і продовжує розвиватися.

             
   
НАРИС-ОПИС 
ТЕМА: «ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНОГО, ОСВІТНЬОГО ТА
КУЛЬТОВО-РЕЛІГІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА СЕЛА ВОЗНЕСЕНКА
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ»
ВСТУП
В 2011 році село Вознесенка святкувало свій 150-річний ювілей з дня свого утворення. Датою народження села вважається 1861 рік - свято Вознесіння Господнє. Саме в цей день оселилися перші мешканці села. Ними були державні селяни - переселенці з Курської, Рязанської, Полтавської, Таврійської, Харківської і Чернігівської губерній, а також кілька сімей відставних солдатів.  Оскільки перші переселенці прибули  в день релігійного свята Вознесіння , село і отримало назву Вознесенка.
Весільні традиції українських турків-месхетинців Запорізького краю.
Весілля – одне з найважливіших подій в житті людини. Народна мудрість гласить, що людина тричі смішною буває – коли народжується, жениться і вмирає. Ці три події супроводжувались найбільшою кількістю обрядів і вірувань. Споконвіків весіллю надавалось найбільше значення, тому, що цьому обряду передує  підготовчий етап зі своїми специфічними звичаями. Турецьке весілля – це не просто торжество.
Релігійні конфесії села Вознесенки
Мелітопольського району Запорізької області
ВСТУП.
       На сучасному етапі історії нашої країни особливе місце серед соціальних, історичних, психологічних факторів національно-духовного відродження зайняв фактор релігійний. 
           читати далі...
Буклет


ПРЕЗЕНТАЦІЯ


1 коментар: