Правова освіта дітям

Форма державного правління, форма державного устрою і форма державно-правового режиму України

Держава як багатогранний суспільний феномен має певну сукупність складових, які утворюють нову якість держави. Кожній державі світу властива своя якісна форма.
За формою державного правління Україна є республікою, що визначено у ч. 1 ст. 5 Конституції України.
Республіка (від лат. respublica - суспільна справа) - це форма державного правління, де вища державна влада здійснюється загальнонаціональним представницьким колегіальним органом державної влади - парламентом, обраним громадянами держави на певний строк. В Україні таким органом є Верховна Рада України.
Главою Української держави є Президент України.
Україна за формою державного правління, починаючи з часу власної незалежності, є змішаною республікою. 
За формою державно-правового режиму Україна є демократичною державою.

Державна влада в Україні та її поділ.

     Конституція України (ст. 6) закріплює принцип поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову в якості одного з провідних принципів основ конституційного устрою.
     Виходячи з принципу поділу влад на гілки:  законодавчу, виконавчу та судову, який закріплений у "Загальних засадах" Конституції України, єдиним органом законодавчої влади в нашій державі є Верховна Рада України (ст. 75). 
     Виконавча влада — це гілка державної влади, що направлена на виконання законів та інших нормативних актів. Вищим органом у системі органів виконавчої влади є Кабінет Міністрів України - уряд України. У своїй діяльності він керується Конституцією, законами України та актами Президента України.
     Судова влада здійснює правосуддя. Вона керується тільки законами. Вплив на суддів суворо забороняється статтею 126 Конституції України. 
     Особливе місце в системі органів державної влади займає Президент України. Він уособлює державну владу в цілому, а не якусь одну ЇЇ гілку, що і визначає статус Президента в політичному житті суспільства. Президент як глава держави одночасно є найвищою посадовою особою в державі, він наділяється повноваженнями виступати від її імені як у внутрішньому житті країни, так і в міжнародних відносинах. На практиці це означає, що Президент у будь-якому випадку не потребує якогось додаткового засвідчення своїх повноважень, адже вони зумовлені його статусом глави суверенної держави.Відповідно до цього Президент є верховних арбітром у стосунках між гілками влади.
     Особливим видом державних органів, що не належить до жодної з гілок державної влади, є прокуратура. 
Кабіне́т Міні́стрів Украї́ни
Уряд України - Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України. До складу Кабінету Міністрів України входять Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, три віце-прем'єр-міністри, міністри.
Діяльність Кабінету Міністрів України забезпечує Секретаріат Кабінету Міністрів України.

Немає коментарів:

Дописати коментар