КІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ЗНО З ІСТОРІЇ
Незалежне тестування не повинно бути перешкодою при вступі до вищого навчального закладу. Навпаки ЗНО є додатковим шансом перевірки реальних знань, набутих під час навчання в школі, та відбору найкращих для навчання вишах з різним рівнем престижності. Таке розуміння системи незалежного тестування допоможе вам налаштуватися на "хвилю" продуктивної підготовки до зовнішнього тестування.
1. Конспект з датами
Ознайомтеся з програмою ЗНО з історії України чи всесвітньої історії, а після цього зробіть собі повний конспект всіх історичних дат, які необхідно знати на тестуванні, в хронологічному порядку. Біля кожної дати напишіть, що означає ця дата. Але краще підписуйте не так, як це написано в підручнику, а так, які найяскравіші асоціації викликає у вас та чи інша історична подія. Час від часу перевіряйте себе разом із друзями або попросіть вчителя історії допомогти вам у підготовці до ЗНО таким чином.
2. Назви документів заучуйте точно
Якщо назву та опис історичної події ще можна записати своїми словами до свого конспекту, то назви документів треба знати точно і напам`ять. Можна їх просто зазубрити. А для того, щоб запам`ятати їх було легше, намагайтеся якомога більше прив`язати назви документів до історичних подій, з якими вони пов`язані. І дати! Звичайно, вам необхідно знати, коли було підписане те чи інше історичне свідоцтво.
3. "Вмикайте" логіку
Хоча історія і вважається гуманітарним предметом, це зовсім не означає, що треба забувати про логічне та навіть аналітичне осмислення історичний подій. Чи відомо вам, що на ЗНО трапляються "хитрі" запитання? Для вірної відповіді на них недостатньо просто зазубрити перелік історичних подій. Тут вам допоможе тільки ваше мислення та розбір конкретної ситуації.
4. У диспутах народжується істина
Як би смішно це не звучало, але зробіть історію темою свого спілкування з друзями. Особливо з тими, яким також треба буде здавати ЗНО з цього предмету. Ви можете домовитися, що кожен із вас буде доводити інтереси однієї із сторін переговорів чи просто розповідати про події навкруги від імені історичних діячів. Всього декілька годин практичних диспутів на тиждень допоможуть вам краще зрозуміти та навіть "пережити" історичні події, що значне допоможе вам у розумінні сутності цих подій.
5. Вивчайте історичні карти
По-перше, карти є наочними посібниками для кращого засвоєння матеріалу. Особливо це стосується візуалів – людей, які найкраще сприймають інформацію очима. А по-друге, тести минулих років містили запитання з картами. Отже, вам краще розуміти, де знаходилася та чи інша стародавня держава, подивившись на карту, ніж читаючи величезний опис її географічного положення. Історія та географія схожі своєю необхідністю вивчення карт, тільки акцент робиться на інших аспектах. Але проаналізувавши карту, можна зробити як історичні, так і географічні висновки.