Вашій увазі, найпоширеніші зображення з історії України на ЗНО
Сторінки
- Головна сторінка
- Про автора
- Скарбничка досвіду
- Нормативні документи
- Календарне планування
- Мій кабінет
- Розробки уроків
- Презентації
- Учителям
- Школярам
- Батькам
- ЗНО
- Олімпіада Ман Моніторинг
- Фотогалерея
- Національно-патріотичне виховання
- Краєзнавство
- Бібліотека
- 5 клас
- 6 клас
- 7 клас
- 8 клас
- 9 клас
- 10 клас
- 11 клас
- Правова освіта дітям
- Дистанційне навчання
неділя, 24 січня 2016 р.
вівторок, 19 січня 2016 р.
Шановні друзі, вітаю вас зі святом Водохрещення (або Йордана, Богоявлення) — це третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.
Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду.
Господнє Богоявлення святкує сьогодні весь християнський світ. Нехай же відведе світле свято від вас всі печалі, скорботи, недуги, гріховні думки і злих недругів! І посміхнеться вам щастя, радість і любов ближнього. Зі святом!
понеділок, 18 січня 2016 р.
Цей день в історії
1654 Перея́славська рáда - загальна військова рада, скликана гетьманом Богданом Хмельницьким у місті Переяславі (нині Переяслав-Хмельницький) для вирішення питання про взаємовідносини між Військом Запорізьким та Московською державою. Яка ухвалила рішення щодо приєднання України до Росії.
1778 були відкриті Гавайські острови, названі Куком Сендвічевими островами на честь Джона Монтегю, 4-го графа Сендвіча, одного з лордів Адміралтейства (ця назва не прижилася).Британський мореплавець Джеймс Кук був першою білою людиною, яка потрапила на Гавайський архіпелаг.
Капітана і його бувалу команду вразили дві речі: перше, краса і доступність острів'янок; друге, неймовірна кількість спортивних ігор (інколи не дуже безпечних), якими займалися остров'яни. І все ж найбільш незвичним видовищем, яке довелось побачити Кукові, було так зване «хее-налу» — мистецтво ковзання на дошках по хвилях. Яке й отримало назву «серфінг» від англійського surf (прибій). Ковзанням на дошках займався не лише простолюдини, а навіть вожді. З огляду на це остров'яни користувалися двома типами дощок: алача і оло.
1943 – прорив радянськими військами блокади Ленінграда. Блокада тривала 900 днів. Було звільнено місто Шліссельбург (Петрокрепость) і очищена від ворога вся прилегла до берега Ладоги територія. Ширина сухопутного коридору становила на різних ділянках від 8 до 10 кілометрів. У день прориву блокади Ленінграда надійний сухопутний зв'язок міста з '' Великою землею '' був відновлений.
субота, 16 січня 2016 р.
Цей день в історії
1547 – перше вінчання на царство в Московській Русі: Іван IV Грозний зійшов на престол. Церемонія відбулася в Успенському соборі Московського кремля.
1918 - Центральна Рада прийняла закон про створення української добровольчої армії.
1919 - Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії.
1954 - місто Проскурів перейменоване на Хмельницький, Кам'янець-Подільська область - на Хмельницьку.
1991 — Папа римський Іван Павло II заснував в Україні греко-католицьку ієрархію.
пʼятниця, 15 січня 2016 р.
Цей день в історії
1919 - Після провалу збройного комуністичного повстання в Берліні, урядові війська схопили і без суду стратили ініціаторів повстання, засновників німецької Компартії 48-річних Карла Лібкнехта і Розу Люксембург.
1951 - Західнонімецький суд виніс вирок у справі Ільзе Кох, дружини коменданта концентраційного табору Бухенвальд, звинуваченої у знущаннях та вбивствах в'язнів і прозваної за свою надмірну жорстокість «бухенвальдською відьмою».
1986 - У радянських газетах опубліковано заяву Генерального секретаря ЦК КПРС Михаила Горбачева, у якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».
1992 - Президією Верховної Ради України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький.
вівторок, 12 січня 2016 р.
Цей день в історії
1722 — імператор Росії Петро I заснував новий державний орган — прокуратуру. Першим генеральним прокурором Росії став Павло Ягужинський.
1816 - уряд Франції видав указ про вічне вигнанні сім'ї Бонапарта з країни.
1913 — У № 30 газети "Соціал-Демократ" від 12 січня 1913 Йосип Джугашвілі вперше
підписався псевдонімом "Сталін". Перші роки двадцятого століття Йосип Джугашвілі активно займається політичною діяльністю і вивчає Маркса і Енгельса. У цей період він підписує свої статті в нелегальних газетах різними псевдонімами - Чижиков, Бесошвілі, Іванович, Ніжерадзе. Одним з найвідоміших його псевдонімів стала партійна кличка «Коба», однак в 1912 році Йосип вибрав псевдонім, який пройшов з ним все його життя, - Сталін.
1945 — розпочалась Сандомирсько-Сілезька стратегічна наступальна операція військ 1-го
Українського фронту, що тривала до 3 лютого. Метою операції було розгромити кельце-радомську групу ворога, звільнити південну частину Польщі, вийти до р. Одер і захопити плацдарм на її лівому березі;
1945 — розпочалась Західно-Карпатська стратегічна наступальна операція військ 4-го Українського і головних сил 2-го Українського фронтів, що тривала до 18 лютого. Метою
операції було розбити угрупування військ ворога, що перебували в Західних Карпатах, подолати силами 4-го Українського фронту Західні Карпати і вийти на підступ до Моравсько-Остравського району.
1945 — розпочалася Вісло-Одерська стратегічна наступальна операція радянських військ, яка тривала до 3 лютого. Метою операції було розгромити групу армій «А», завершити визволення Польщі і створити хороші умови для удару на Берлін.
четвер, 7 січня 2016 р.
Початок нашої ери прийнято вважати від Різдва Христового. Коли близько 2000 років тому в невеликому місті під назвою Віфлеєм відбулася велика подія – народження Сина Божого , Ісуса Христа. Богонемовля з’явився на світ від непорочної Діви Марії ( Богородиці ) .
Як відомо , Різдво Христове – світле добре християнське свято, що відзначається усім світом з особливим настроєм , душевним спокоєм і теплом.
Православна Церква про велич свята Різдва Христового виголошує: "Різдво Твоє, Христе Боже наш, возсія світові світло розуму, в ньому бо зіркам службовці звездою учахуся Тобі кланятіся, Сонцю правди, і Тобі веде з висоти сходу: Господи, слава Тобі".
Це світле свято відіграє важливу роль в житті і не тільки православних християн, католиків, а й для самої церкви. За словами Святого Іоанна Златоуста, том ІІ, Різдво Христове, святкування якого припадає на 25 грудня за юліанським календарем, або ж 7 січня за григоріанським календарем, є початком всіх головних церковних свят.
понеділок, 4 січня 2016 р.
Шановні друзі, ось і наступив новий 2016 рік. Чи буде він для нас легким? Ні не думаю, але я маю надію, що в Україні настане мир. Краще худий мир, ніж хороша війна.
Ми провели рік Кози, а зустріли рік Вогнянної Мавпи. Для кожного цей рік принесе свої позитивні і негативні моменти в житті. Але ж я хочу побажати всім залишатися перш за все - людьми.
Новий рік це час загадувати бажання, час, коли відбуваються дива. Хай всі ваші мрії і всі заповітні бажання здійсняться в цьому році.
З Новим Роком і Різдвом Христовим!!!
Підписатися на:
Дописи (Atom)